Wersja TL;DR

W ostatnim czasie poza pracą w Codete w pocie czoła pomagałem w czymś, czym chciałbym się Wam dziś pochwalić: Niecały miesiąc temu otworzyliśmy przy ul. Wielopole 17 drugą placówkę naszej firmy Propodis: Nasze piękne, pachnące nowością i czystością Małopolskie Centrum Zdrowej Stopy. 

Z tej okazji chciałbym zaprosić wszystkich Codetersów i ich rodziny do odwiedzin. Do końca października na hasło CODETE otrzymacie 25% zniżki na pierwszą wizytę w naszej nowej placówce!

Zarezerwujcie wizytę już dziś:

https://propodis.pl/kontakt/

https://www.facebook.com/propodis.podologia/

https://www.facebook.com/propodis/

Koniec wersji TL;DR

Ale o co chodzi i dlaczego warto? Po kolei:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PROPODIS”Podologia to dość nowa w naszym kraju dziedzina koncentrująca się na wszystkich aspektach zdrowotnych związanych ze stopami. Są państwa, gdzie podologia (podiatria) jest specjalizacją lekarską, natomiast w Polsce jest to profesja paramedyczna, walcząca o uznanie jako zawód medyczny, jak pielęgniarka, czy fizjoterapeuta.

Podolog zajmuje się leczeniem i profilaktyką wszelkiego rodzaju chorób stóp, zaczynając od tych skórnych (nadpotliwość, grzybice, brodawki, odciski, modzele), przez różnego rodzaju trudne rany, wszelkie wady i schorzenia paznokoci, po te dotyczące wad narządu ruchu (z których najbardziej znane, przynajmniej z nazwy, to: płaskostopie i haluks) i związane ze schorzeń ogólnoustrojowych (stopa cukrzycowa). 

Co ciekawe, podolodzy koncentrując się na stopach i obejmując swą wiedzą wszystkie związane z nimi bardzo specyficzne aspekty, często uzyskują lepsze wyniki np. w leczeniu urazów paznokci, czy grzybic, niż lekarze specjaliści, a to wszystko w leczeniu zachowawczym (np. bez usuwania paznokcia), bez magii i „medycyny” alternatywnej!

Do podologa nie chodzimy jednak wyłącznie dopiero gdy stanie się coś złego. Warto regularnie dbać o swoje stopy u specjalisty, bo dzięki temu uchronimy się choćby przed postępującymi, a trudnoodwracalnymi zmianami, których początkowo nie widzimy, a które, kiedy już się ujawnią, mogą być bardzo uciążliwe. Pamiętajmy, że stopy przenoszą ciężar całego ciała i są niesamowicie złożonym mechanizmem, który w dodatku cały czas się przebudowuje, z układem kostnym włącznie. Drobne jego dysfunkcje mogą z czasem prowadzić do poważnych dolegliwości.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynkuJustyna Miękina-Ochałek jest absolwentką kosmetologii KWSPZ w Krakowie, pierwszego rocznika katowickiej Akademii Podologii oraz uczestniczką licznych szkoleń i konferencji. W branży pracuje od ponad 10 lat. W tym czasie zyskała renomę jako jedna z najlepszych i najczęściej polecanych specjalistek w kraju. Od ponad 5 lat prowadzi własny gabinet Propodis. Prywatnie jest moją żoną 🙂

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Propodis to firma działająca od 2016 roku, początkowo przy ul. Długiej 55. Od samego początku nie uznajemy żadnych kompromisów w dziedzinie jakości i higieny. Wszystkie narzędzia wielorazowe są sterylizowane w autoklawach, a jednorazowe używane naprawdę jednorazowo (porównaj z pseudopodoprzybytkami w centrach handlowych). Zatrudniamy tylko najlepsze specjalistki. Współpracujemy z najlepszymi specjalistkami i specjalistami z zakresu fizjoterapii, chirurgii, dermatologii, którzy już od października będą przyjmować również w naszej placówce.

Cieszymy się nieskazitelną opinią naszych klientek i klientów: 5.0 na Google i Facebooku.

Propodis – Małopolskie Centrum Zdrowej Stopy: nasza nowa placówka. Na 140 metrach kwadratowych przy ul. Wielopole 17 znajdują się trzy w pełni wyposażone supernowoczesne gabinety podologiczne, w tym jeden przystosowany do zabiegów chirurgicznych, a także gabinety: fizjoterapii i lekarski. Lokal posiada własną sterylizatornię narzędzi, a także umożliwia prowadzenie szkoleń specjalistycznych.